E shtunë, 28 Mars, 2020
11 C
Tirana

Kryebashkiaku serb padit presidentin Vuçiç dhe vëllain e tij

Lexo edhe ...

Nuk e kishim kuptuar deri më tani, por celulari ka një efekt shumë negativ

Celularët kanë një efekt tej mase negativ! Për shkak të përdorimit të celularit për orë të tëra, pothuajse gjysma e të rinjve të moshës 18-24...

Mbi 2 mijë viktima në Francë, Macron hedh idenë e një borxhi të përbashkët

Në Francë numri i viktimave nga koronavirusi i ka kaluar 2 mijë. Nga të dhënat e 24 orëve të fundit rezulton se kanë humbur jetën...

Nuk bën më pjesë në planet e Simeones,Roma gati të përfitojë

Kampionati është ndalur për shkak të emergjencës së Coronavirus, por zërat e merkatos kanë kohe që kanë filluar. Aq shumë sa që Mundo Deportivo...

Ndërron jetë nga koronavirusi Princeshë Maria Teresa

Ditën e sotme oborri mbretëror i Spanjës është tronditur pasi Princesha Maria Teresa ka ndërruar jetë pas konfirmimit të saj si e prekur nga...

Kreu i Bashkisë së Novi Sad, Milos Vuçeviç, ka paditur presidentin serb Aleksandar Vuçiç dhe vëllain e tij, Andrej Vuçiç, për kultivim marijuane.

Disa ditë më parë policia gjeti një numër të madh bimësh në një fermë në Jovanica, e cila sipas opozitës ka lidhje me Vuçiç. Opozita shkon më tej duke deklaruar se në momentin e arrestimit, pronari i fermës ka telefonuar vëllain e presidentit.

“Do doja t’ju informoja se kam dorëzuar një akuzë penale ndaj Aleksandar Vuçiç dhe Andrej Vuçiç bazuar në informacionin e prezantuar gjatë 20 ditëve të fundit në media dhe në rrjete sociale mbi përfshirjen e mundshme të presidentit Vuçiç dhe vëllait të tij në kultivimin e opiateve në fermën e Jovanicës”, tha kryebashkiaku i Novi Sad.

Milos Vuçeviç u shpreh se një informacion i tillë është shqetësues, teksa thekson se publiku duhet të dijë të vërtetën sa më shpejt. Ai i bën thirrje autoriteteve që të zbardhin ngjarjen sa më shpejt të jetë e mundur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Nuk e kishim kuptuar deri më tani, por celulari ka një efekt shumë negativ

Celularët kanë një efekt tej mase negativ! Për shkak të përdorimit të celularit për orë të tëra, pothuajse gjysma e të rinjve të moshës 18-24...

Mbi 2 mijë viktima në Francë, Macron hedh idenë e një borxhi të përbashkët

Në Francë numri i viktimave nga koronavirusi i ka kaluar 2 mijë. Nga të dhënat e 24 orëve të fundit rezulton se kanë humbur jetën...

Nuk bën më pjesë në planet e Simeones,Roma gati të përfitojë

Kampionati është ndalur për shkak të emergjencës së Coronavirus, por zërat e merkatos kanë kohe që kanë filluar. Aq shumë sa që Mundo Deportivo...

Ndërron jetë nga koronavirusi Princeshë Maria Teresa

Ditën e sotme oborri mbretëror i Spanjës është tronditur pasi Princesha Maria Teresa ka ndërruar jetë pas konfirmimit të saj si e prekur nga...

Juventus mer vendimin për pagat e lojtarëve

Lojtarët dhe trajneri i ekipit të parë heqin dorë nga një pjesë e pagës. Kursimi... 90 milion euro. Juventus është skuadra e parë italiane që...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT