Rajoni

Kryebashkiaku serb padit presidentin Vuçiç dhe vëllain e tij


               Publikuar në : 20:07 - 11/12/19 B H

Kreu i Bashkisë së Novi Sad, Milos Vuçeviç, ka paditur presidentin serb Aleksandar Vuçiç dhe vëllain e tij, Andrej Vuçiç, për kultivim marijuane.

Disa ditë më parë policia gjeti një numër të madh bimësh në një fermë në Jovanica, e cila sipas opozitës ka lidhje me Vuçiç. Opozita shkon më tej duke deklaruar se në momentin e arrestimit, pronari i fermës ka telefonuar vëllain e presidentit.

“Do doja t’ju informoja se kam dorëzuar një akuzë penale ndaj Aleksandar Vuçiç dhe Andrej Vuçiç bazuar në informacionin e prezantuar gjatë 20 ditëve të fundit në media dhe në rrjete sociale mbi përfshirjen e mundshme të presidentit Vuçiç dhe vëllait të tij në kultivimin e opiateve në fermën e Jovanicës”, tha kryebashkiaku i Novi Sad.

Milos Vuçeviç u shpreh se një informacion i tillë është shqetësues, teksa thekson se publiku duhet të dijë të vërtetën sa më shpejt. Ai i bën thirrje autoriteteve që të zbardhin ngjarjen sa më shpejt të jetë e mundur.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT