E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë shumë të rëndësishme në garën për titull dhe duke humbur pozicione të tjera në tabelën e renditjes.

Kampionët e Anglisë e dominuan krejtësisht ndeshjen duke patur një mbajtje mbi 70% të topit, por Burnley u vendos shumë mirë mbrapa. Origi kishte mundësinë të kalonte vendasit në avantazh në minutën e 43′ por gaboi gjithçka i vetëm me portierin.

Pjesa e dytë vijoi me ritimin e së parës me të kuqtë që sulmonin, ndërsa Burnley që mbrohej mirë. Salah nuk ia doli të shënonte një rast ideal, ndërsa Burnley nuk fali.

Miqtë fituan një penallti që u kthey në gol nga Barnes në minutën e 83′ dhe morën 3 pikët e arta. Liverpooli ndodhet në vendin e 4 në renditje me 34 pikë dhe mund të parakalohet nga Tottenhami dhe Evertoni.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...