E diel, 13 Qershor, 2021
23 C
Tirana

Kriza politike, Meta apel partive politike: Situata të marrë kthesë 180 gradë

Kriza politike në të cilën ndodhet vendi, fill pas largimit të opozitës nga Parlamenti duke djegur mandatin e deputetit ka vënë në lëvizje presidentin e Republikës Ilir Meta.

Meta, përmes një postimi në rrjetin social ka deklaruar se situata aktuale politike në Shqipëri duhet të marrë një kthesë 180 gradë.

Ndër të tjera, presidenti shkruan se një gjë e tillë është më mirë të bëhet sa më herët, duke argumentuar se dialogu realist, i përgjegjshëm dhe efektiv është i domosdoshëm.

Situata aktuale politike në Shqipëri duhet të marrë një kthesë 180 gradë, më mirë herët, se sa më vonë! Dialogu realist, i përgjegjshëm dhe efektiv është i domosdoshëm!”, shkruan Meta.

Kujtojmë se gjatë ditës së sotme, Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë si i Ftuar Nderi mbledhjen e Byrosë së Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, që po zhvillohet në Kopenhagë të Danimarkës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...

Euro 2020/ Anglia dhe Austria e nisin me fitore, 21:00 rradha e “tulipanëve”

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të ditës në Euro 2020. Anglia mundi Kroacinë me rezultatin 1-0 me gol të Sterling në pjesën e...

Ikja e Gramoz Ruçit nga politika dhe raporti mes moshës e pushtetit

Nga Alfred Peza Në sport sado i zoti që të jesh, mosha të limiton duke të detyruar që të “varësh këpucët në gozhdë”, atëherë kur...

Biden pritet të sigurojë aleatët e NATO-s për mbrojtjen reciproke

Organizata e Traktatit të Atlantikut të Veriut (NATO) do të diskutojë rishikimin e konceptit të saj strategjik kur udhëheqësit e saj, përfshirë Presidentin amerikan...