E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Kritika për çmimin e atleteve, gruaja e Macron thotë atë që askush s’e priste

Brigitte Macron ka qenë në qendër të vëmendjes për shkak të veshjes së saj, gjatë një vizite në Egjipt. Gjatë vizitës në tempullin e Abu Simbel, Zonja e Parë kishte zgjedhur të vishte një palë atlete të “Louis Vitton” çmimi i të cilave varion nga 580 deri në 800 euro.

Menjëherë në rrjet kanë shpërthyer kritikat për çmimin e kripur të atleteve të 65-vjeçares. Edhe mediat i janë kundërvënë Macron, teksa një nga komentet e bëra prej tyre ka qenë:

“Gruaja e Presidentit shkel mbi rrogën e një punëtori të nivelit të ulët.”

Këto kritika kanë marrë përgjigjen që nuk pritej, teksa Brigitte tha:

“Janë të marra hua. Veshjet nuk i përkasin zonjës së parë. Kështu funksionon, në mënyrë që të mos rëndohet shteti, por në të njëjtën kohë iu bëhet reklamë stilistëve francezë.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...