E hënë, 26 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

Kristal Abazaj shkëlqen, presidenti i Anderlehtit krenohet në Twitter (Foto)

Kristal Abazaj është duke kaluar një sezon fantastik me Luftëtarin, ku golat nuk kanë munguar. Në përballjen me Flamurtarin Abazaj shënoi dy gola dhe i dhuroi fitoren ekipit të tij. Gjatë kësaj ndeshje djaloshi nga Tropoja ka pasur edhe një tifoz special.

Bëhet fjalë për presidentin e ekipit të Anderlecht, Mark Coucke, i cili me anë të një postimi në Twitter ka prezantua blerjen më të re të ekipit të tij për tifozët. Lavdërimet dhe fjalët e mira nuk kanë munguar nga ana e tij:

“Lojtari ynë më i ri i Anderlehtit për sezonin tjetër, Kristal Abazaj, ka shënuar 3 herë në dy javë, përfshirë edhe nga goditja e dënimit sot. Ruaj disa për vitin tjetër, Kristal” – shkruan presidenti Coucke.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kroaci/ Albin Kurti viziton të plagosurit, nesër Kosova në ditë zie

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti vizitoi në spital, të plagosurit nga aksidenti tragjik i mëngjesit të kësaj të diele. Në deklaratën për mediat, ai...

Më e fortë PD-ja pas Kuvendit, por më e vogël elektoralisht…

Nga Eduard Zaloshnja Pak pikëpyetje kishte para kuvendit të PD-së se ç’do të ndodhte me propozimet e rivalëve të Bashës për ndryshimet rrënjësore në statutin...

Golem/ Shpëtohen nga mbytja dy vajza, pushuesit shmangin tragjedinë

Dy vajza të moshave 10 dhe 17 vjeç, nga Elbasani, u shpëtuan nga mbytja sot në plazhin e Golemit. Ndërhyrja e Policisë, pushuesve dhe mjekëve...

Fauci: doza e tretë e vaksinës e nevojshme për një kategori të caktuar

VOA/Anthony Fauci, zyrtari më i lartë amerikan për sëmundjet infektive,tha të dielën se amerikanët që e kanë sistemin e imunitetit të dëmtuar mund të...

Ballkanizmi i ambasadorëve të perëndimit

Nga Andi Bushati Ambasadorët kryesorë të perëndimit në Tiranë janë bërë sot protagonistë të një parade turpi që reket tu’a shesë shqiptarëve sapunin për djathë....