E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

“Kriminelët po e tërheqin zvarrë”/ Vasili sulmon Ramën: Të pret burgu

Kryetari i Grupit të LSI-së, Petrit Vasili përmes një statusi në Facebook shkruan se kryministrin Rama e pret burgu, pasi, sipas tij e ka shndërruar policinë në një leckë që komandohet nga kriminelët.

Sipas Vasilit, audiopërgjimet e fundit “groposën Edi Ramën si kryeministrin e vetëm në histori, si hipotekë e kriminelëve”.

Ndërkohë, Vasili e mbyll shkrimin e tij duke rikujtuar se koha e kryeministrit të “sëmurë që fryhet si gjel i tredhur ka vdekur”.

Postimi i plotë:

Edi Ramen e pret burgu sepse e beri policine rrecke dhe pagatore te krimineleve. Qeverisja eshte sot thjesht nje zgjatim i krimineleve. Edi Rama s’ka hallate te pergjigjet, se ja kane kapur kriminelet dhe e terheqin zvarre.

Audiopergjimet e fundit groposen Edi Ramen si kryeministrin e vetem ne histori si hipoteke e krimineleve. Kriminelet kane vene nen urdhera dhe komandojne policine e shnderruar perfundimisht ne lecken e tyre. Ky eshte asgjesimi i Edi Rames dhe qeverise te cilet nuk mund te rrijne me asnje sekonde ne ato karrige.

Cili qytetar beson më te policia?

Cili qytetar beson me te qeveria?

Cili qytetar beson me Edi Rama si peng i krimineleve?

Cili qytetar beson me te prokuroria qe i sheh kriminelet te denoncuar dhe nuk i arreston?

Cili qytetar beson me tek siguria e ketij vendi, kur sheh kriminelet qe paguhen nga policia?

Cili qytetar beson me tek mbrojtja e shtetit kur sheh policine qe trajtohet si qen prej trafikanteve?

Lexo edhe :   Shqipëria dhe Kosova drejt hekurudhës Durrës-Prishtinë

Koha e kryeministrit te “semure” qe fryhet si gjel i tredhur ka vdekur sot eshte koha e qytetareve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Humbje e madhe për artin shqiptar, shuhet piktori i njohur

Piktori i njohur korçar, Sotiraq Xega, është ndarë nga jeta në moshën 76-vjeçare. Xega njihet jo vetëm si vëzhgues i kujdesshëm i detajeve, por...

I rikthehet tumori pas 9 vitesh, qytetarët solidarizohen me Adriana Matoshin

Aktorja e njohur, njëkohësisht dhe deputetja e Kosovës, Adriana Matoshi, njoftoi miqtë e ndjekësit e saj një ditë më parë me anë të një...

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...