E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Kreu i Taks Forcës apel qytetarëve të infektuar: Mos u panikosni, por izolohuni

Kreu i Task-Forcës dhe njëherësh Inspektor i Përgjithshëm Shkëlqim Hajdari, në një intervistë në News 24, është prononcuar në lidhje me shumë çështje të nxehta, e njëkohësisht ka folur edhe për pandeminë.

Në vendin tonë shifrat janë të luhatshme, e ndërsa nga ana e mjekësve gjendja paraqitet e stabilizuar.

I pyetur lidhur me masat shtrënguese në vend, me atë që quhet ora policore e shtim i kontrolleve nga uniformat blu, z. Hajdari tha se: “Shqipëria ka marrë më pak masa shtrënguese se Kosova.

Situata në Shqipëri e në rajonin e Ballkanit është e stabilizuar, me luhatje të pranueshme. Jemi ambjentuar me kovidin.

Vigjilent duhet të jemi, por kush infektohet të mos e marrë me frikë, por duhet të karantinohet. Të mjekohet sipas gjendjes shëndetësore dhe sipas kartelës shëndetësore. Ta marrin me optimizëm dhe pa panik”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...