E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Kreshnik Spahiu: Ndragheta nuk hyn tek ne sepse ka frikë nga mafia shqiptare

Juristi i njohur, Kreshnik Spahiu ka dhënë një ide tjetër lidhur me përgjimet e antimafias për lidhjet e Ndrangheta-s me mafien shqiptare.

Sipas tij, Ndrangheta nuk ka mundur të hyjë në Shqipëri dhe tani po bën tentativat pasi ato i frikësohen mafias shqiptare.

Spahiu tha mbrëmjen e sotme në ”Open”, se bosi i Ndrangheta-s është tepër i frikësuar nga Shqipëria.

“Nga kjo dosje e përgjime, Shqipëria nuk është vendi i parë që organizata më mafioze kërkon të hyjë. Është ndër vendet e fundit. Ndrangeta është ndër më të fortat në korrupsion, trafikim droge, prostitucion, qeniesh njerëzore dhe është shtrirë në të gjithë botën. Deri në Amerikë, e gjithandej. Nga gjithë biseda duket që Shqipëria do të jetë vendi i fundit për të hyrë, se Ndrageta ka frikë të hyjë në Shqipëri, nga mafia shqiptare.

Mafia shqiptare konkurron mafien e Ndragetës brenda në Shqipëri. Nuk kanë interes të fusin Ndragetën këtu, se s’kanë pse të ndajnë përqindje me ta, i marrin të gjitha vetë. Bosi i Ndrangetës ka frikë të hyjë në Shqipëri, aq vend i rrezikshëm jemi për ta. Kjo tregon se është në fazën përgatitore,” tha Spahiu.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...