E martë, 31 Mars, 2020
19 C
Tirana

Krahasoi Albin Kurtin me diktatorin Kim Jong Un, arbitri e pëson keq

Lexo edhe ...

Soreca video-konferencë me Bashën: Duhet monitorim i opozitës

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca ditën e sotme ka zhvilluar një video-konferencë me Kryetarin e PD-së Lulzim Basha. Soreca ka zbardhur bisedën, teksa...

Shoqëroi mjekët dhe infermierët në Itali, Gent Cakaj futet në vetëkarantinim

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Genc Cakaj është futur në vetëkarantinim pas kthimit të tij nga Italia, ku shoqëroi mjekët dhe infermierët...

COVID-19/ Greqia shtyn 5 muaj lejet e emigrantëve që u përfundon afati

Qeveria greke ka vendosur që të shtyjë me 5 muaj lejet e qëndrimit dhe vërtetimet e dorëzimit të kërkesës për ripërtëritjen e tyre për...

Koronavirusi/ Si paraqitet gjendja në kontinentin e varfër të Afrikës

Edhe kontinenti i Afrikës duket të jetë “pushtuar” nga koronavirusi, teksa raportohet se në 47 prej 54 shteteve janë konfirmuar raste të virusit. Qendra afrikane...

Federata e Futbollit të Kosovës ka pezulluar nga detyra një arbitër, pasi postoi në rrjetet sociale një foto ku krahasonte Albin Kurtin me diktatorin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un.

Gjyqtari i ndeshjeve, Qëndrim Vata kishte shpërndarë në Facebook një fotomontazh ku ishte vënë fytyra e kryeministrit ende në detyrë të Kosovës në trupin e diktatorit korean.

Ky postimi pati një reagim të madh, pasi u postua direkt pas rrëzimit të qeverisë Kurti, mbrëmjen e djeshme.

Arbitri u justifikua duke thënë se i kanë vjedhur adresën e Facebook dhe se nuk e kishte bërë ai statusin.

Kuvendi i Kosovës miratoi mbrëmjen e djeshme mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Albin Kurtit. Ishte Lidhja Demokratike e Kosovës ajo që e inicioi këtë mocion, pasi Kurti shkarkoi ministrin e Brendshëm, Agim Veliu.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Soreca video-konferencë me Bashën: Duhet monitorim i opozitës

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca ditën e sotme ka zhvilluar një video-konferencë me Kryetarin e PD-së Lulzim Basha. Soreca ka zbardhur bisedën, teksa...

Shoqëroi mjekët dhe infermierët në Itali, Gent Cakaj futet në vetëkarantinim

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Genc Cakaj është futur në vetëkarantinim pas kthimit të tij nga Italia, ku shoqëroi mjekët dhe infermierët...

COVID-19/ Greqia shtyn 5 muaj lejet e emigrantëve që u përfundon afati

Qeveria greke ka vendosur që të shtyjë me 5 muaj lejet e qëndrimit dhe vërtetimet e dorëzimit të kërkesës për ripërtëritjen e tyre për...

Koronavirusi/ Si paraqitet gjendja në kontinentin e varfër të Afrikës

Edhe kontinenti i Afrikës duket të jetë “pushtuar” nga koronavirusi, teksa raportohet se në 47 prej 54 shteteve janë konfirmuar raste të virusit. Qendra afrikane...

Aludimet për infermierët e dërguar në Itali, reagon Urdhri i Infermierit

Ditën e sotme pati aludime se infermierët e dërguar në Itali janë të pakualifikuar, ndërkohë lidhur me këtë çështje ka reaguar së fundmi Urdhri...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT