E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

KQZ gati zëvendësimin, kush janë 6 deputetët që i bashkohen Kuvendit

Gjashtë deputetë të opozitës pritet të marrin mandatin të hënën nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, për të qenë më pas pjesë e Kuvendit të Shqipërisë.

Tashmë opozita e re numëron 4 deputetë të LSI-së, ndërsa gjashtë të tjerë pritet të marrin mandatin teksa kanë dorëzuar në KQZ formularin e vetëdeklarimit.

Pas djegies së mandateve nga opozita, deputetët që priten të marrin mandatin për t’iu bashkuar Kuvendit, janë Efter Maliqi, Majlinda Halilaj, Ediola Braha, Edlira Hyseni, Elda Hoti dhe Ligoraq Karamelo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...