E shtunë, 24 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

Kosovë/ Tre persona të dyshuar me koronavirus, mes tyre dhe një fëmijë

Në Klinikën Infektive në QKUK janë paraqitur tre persona të dyshuar me koronavirus.

Informacionin e mësipërm e ka konfirmuar drejtoresha e Klinikës Infektive, Lindita Ajazaj.

Personat e dyshuar kishin ardhur nga zonat e prekura nga koronavirusi.

Raportohet se të dyshuarit janë dy femra dhe një fëmijë, të cilët po presin rezultatet e testimit të tyre.

Njëra prej të dyshuarave është një 19-vjeçare shtatzënë, e cila tre javë më parë është kthyer nga Italia.

Deri në publikimin e rezultatit të testeve të tyre, personat po mbahen të izoluar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Libri, si ndikon në shëndetin e fëmijëve

SHBA do të kërkojë nga Kina t’u përmbahet “rregullave të lojës”

Zëvendës Sekretarja amerikane e Shtetit Wendy Sherman pritet t'i bëjë të qartë Kinës në bisedimet e ardhshme, se Uashingtoni e mirëpret konkurrencën me Pekinin,...

Protesta masive në Australi, qytetarët kundër karantinës

Mijëra qytetarë australianë protestuan këtë të shtunë në disa qytete kryesore të vendit kundër karantinës totale që është vendosur në shumë zona për shkak...

Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që Olimpiada më 2022 të mos mbahet në Pekin

Një grup i ligjvënësve amerikanë, i ka bërë thirrje Komitetit Ndërkombëtar Olimpik, që të shtyjë Lojërat Olimpike Dimërore të vitit 2022 dhe të ndërrojë...

Skandali Pegasus: Shtete që përdorën programin përgjues

Aktivistë, gazetarë dhe politikanë në të gjithë botën janë përgjuar përmes telefonit, duke ngritur shqetësimet për mosrespektimin e privatësisë dhe abuzimin me të drejtat...

Merkato/ Nedved zbulon vendimin për të ardhmen e Ronaldos

Zëvendës Presidenti i Juventusit, Pavel Nedved, ka treguar se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e Kristiano Ronaldos, në skuadrën bardhezi. Pas fitores së...