E mërkurë, 16 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Kosovë/ Shkon në 27 numri i viktimave nga koronavirusi

Klinika Infektive në Kosovë ka bërë me dije se një tjetër person ka humbur jetën nga koronavirusi.

Përmes një njoftimi për mediat, Klinika sqaron se bëhet fjalë për një 63-vjeçare nga Dragashi. E moshuara vuante edhe nga sëmundje të tjera shoqëruese.

“Në orët e mëngjesit ka ndërruar jetë pacientja e lindur me 1957 nga komuna e Dragashit, e cila veç infeksionit me COVID-19, ka pasur edhe sëmundje kronike të veshkave dhe sëmundje tjera shoqëruese”, thuhet në njoftim.

Kështu shkon në 27 numri total i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kosovë. Deri më tani, ne vendin fqinj janë shënuar 860 raste me koronavirus, ndërsa 533 prej tyre janë shëruar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si Basha do jetë i pari që do e lëshojë Berishën

Nga: Ben Andoni Partia Demokratike ka mbaruar zgjedhjet duke vendosur për të tretën herë me radhë z. Basha në krye të saj. Në fakt, ai nuk...

Italia në panik/ Alarm për bombë pranë stadiumit ku do luhet kundër Zvicrës

Italia ndodhet në panik, pak orë para se përfaqësuesja të luajë ndeshjen e dytë të kampionatit europian përballë Zvicrës. Një alarm për bombë, ka...

SHBA i dhuron Shqipërisë, 1 milion dollarë pajisje mjekësore

Komanda europiane e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i ka dhuruar Shqipërisë 1 milion dollarë pajisje mjekësore kundër koronavirusit për spitalin Nënë Tereza në...

Putin: Biden është burrë shteti, shumë ndryshe nga Trump

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin e ka konsideruar burrë shteti homologun e tij amerikan, Joe Bideen. Në konferencën për mediat pas takimit me këtë të...

Euro prek nivelin më të ulët që nga fillimi i pandemisë

Euro ra të mërkurën në nivelin e 122.85 lekëve, duke prekur nivelin më të ulët që nga fillimi i pandemisë. Sipas kursit zyrtar të këmbimit...