E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Kosovë/Pritet të zgjatet orari i lëvizjes, situata me pandeminë mbetet e mirë

Situata epidemiologjike në Kosovë është e qëndrueshme, e për këtë arsye mund të rishikohet sërish orari i kufizimit. Bordi Këshilldhënës për menaxhimin e pandemisë COVID-19, pritet që nesër t’i rekomandojë Qeverisë së Kosovës masat e reja ndaj koronavirusit.

Një burim brenda këtij bordi i tha ‘Klan Kosovës’, se nga data 23 dhjetor deri më datën 3 janar nuk do të ketë renditje të komunave në zona. Lëvizja e lirë pritet të zgjatet deri në orën 22:00. Po kështu raportohet se meshat nëpër kisha do të ndalohen për Krishtlindje dhe se nuk do të lejohet grumbullimi i më shumë se pesë personave në sheshe. Nesër ato pritet për t’u vendosur dhe për t’u votuar në Qeverinë e Kosovës.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...