Sport

Kosova shënon gol në minutën e parë, Anglia barazon shumë shpejt


               Publikuar në : 21:03 - 10/09/19 user tir

Aktualisht Kosova po luan ndeshjen e pestë në grupin A kualifikues për Europianin 2020, në transfertë ndaj Anglisë.

Valon Berisha në minutën e parë ka shënuar gol, mirëpo Anglia ka reaguar menjëherë. Raheem Sterling barazoi shifrat 1:1, pasi shënoi gol në minutën e 8-të të takimit. Kujtojmë se “Dardanët” renditen të dytët në grup me 8 pikë, dhe vijnë nga një formë e jashtëzakonshme, prej 15 ndeshjesh pa humbje.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT
Këtë e pëlqejnë %d blogues: