E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

Kosova gabon në fund, një shpërqendrim në mbrojtje shpëton Danimarkën (Video)

Kosova ishte shumë pranë një fitoreje mjaft të rëndësishme përballë një kundërshtari të fortë si Danimarka, por në kohën shtesë gjithçka është barazuar në 2-2. Përfaqësuesja kosovare ruan ecurinë pozitive dhe tashmë ka 11 ndeshje që nuk provon shijen e humbjes, diçka fantastike duke parë se sa pak vite ka që luan në skenën ndërkombëtare.

Ishte Rrahmani ai që kaloi të tijtë në avantazh në fund të pjesës së parë pas një goditje me kokë të pakapshme për portierin Schmeichel.

Pas pushimit, Christian Eriksen ka barazuar rezultatin nga pika  e bardhë e penalltisë.

Megjithatë, rezultati 1-1 zgjati shumë pak momente pasi vendasit rikthyer avantazhin falë një aksioni fantastik që finalizohet nga sulmuesi i Swansea-t në Championship, Celina.

Në fund të takimit, ishte Hojbjerg i Southampton ai që barazoi gjithçka në kohën shtesë duke shpëtuar ekipin e tij nga humbja.

Një ndeshje e cila mund të ishte fituar, por barazimi ndaj një kundërshtari të fortë si danezët nuk është kurrsesi një rezultat i keq.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...