E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Koronavirusi troket te Mançester Siti, dy titullarët rezultojnë pozitiv

Mançester Siti ka njoftuar se katër persona kanë dalë pozitivë pas testit të kryer së fundmi sipas protokolleve.

Dy prej tyre janë futbollistë, dhe bëhet fjalë për sulmuesin Gabriel Zhesus dhe mbrojtësin Kili Uolker.

Bëhet me dije që lojtarët janë izoluar dhe janë të detyruar të qendrojnë në shtëpitë e tyre për dy javë. Ditën e nesërme, Siti do të luajë kundër Njukestëll dhe kësisoj trajneri Pep Guardiola duhet të bëjë llogaritë pa ta.

“Mançester Siti mund të konfirmojë se Gabriel Zhesus, Kili Uolker dhe anëtarë të testit kanë rezultuar me COVID-19 pas tamponëve të kryer. Të katër do të të vetëizolohen në përputhje me protokollin e Premier Ligë dhe qeverisë britanike për karantinë.

Të gjithë në klub u urojnë atyre shërim të shpejtë gjatë periudhës së Krishtlindjes përpara kthimit në punë, stërvitje dhe garë”, njofton klubi i Premier Ligës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...