E martë, 27 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

Koronavirusi/ Veliu: Janë ngritur 66 pika kontrolli nga Shkodra në Vlorë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka njoftuar se janë ngritur 66 pika kontrolli në qytetet më të rëndësishme të vendit.

Në një deklaratë për mediat, Veliu sqaroi se janë ngritur pika kontrolli në Shkodër, Lezhë, Tiranë, Elbasan, Fier, Lushnjë e Vlorë.

Ai përsëriti edhe një herë thirrjen për personat që kanë ardhur nga zonat e prekura nga koronavirusi, që të vetëkarantinohen përndryshe do të gjobiten.

“Që prej ditës së djeshme, Policia e Shtetit dhe ushtria janë duke kryer kontrolle në qytetet e Tiranës, Lezhës, Lushnjës, Fierit, Shkodrës, Vlorës etj. Kontrollet e policisë janë bërë në 66 pika. Ne bëjmë jo vetëm kontrolle të qytetarëve që vijnë nga jashtë, por regjistrojmë numrat dhe iu tërheqim vëmendjen.

Nëse këta shtetas nuk bëjnë vetë-karantinimin, do të gjobiten 5000 euro. Nëse nuk iu përmbahen rregullave, ata identifikohen lehtë, pasi kemi sistemin e gatshëm. Do kontrollohet në çdo qytet që të jetë. Të gjithë qytetarët të respektojnë vetë-karantinimin”, tha Veliu.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Co*id/ Mbi 3,600 testime në 24 orët e fundit, numri i rasteve aktive në rritje

Situata epidemiologjike në vendin tonë mbetet e qëndrueshme. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit, janë regjistruar 31 raste...

Gërdeci/ Kreu i SPAK: Çështjes së Mediut do t’i shkojmë deri në fund

Në Shqipëri, Gjykata e Posaçme e Shkallës së parë për Korrupsionin dhe Krimin e organizuar rrëzoi sot kërkesën e Prokurorisë së posaçme, SPAK, për...

Nostalgji futbolli/ Valdano: “Raùl mund të përmblidhet në dy koncepte…”

Jorge Valdano për Raul Gonzalez Blanco: "Një ditë para debutimit të tij, unë i bëra një pyetje për ta provuar, kështu i thashë: 'Po mendoj...

Vrau shokun e tij, Apeli ndryshon masën e sigurisë për Marjus Demën

Gjykata e Apelit ka ndryshuar masën e sigurisë për Marjus Demën, i cili vrau shokun e tij Mehmet Qamën, disa muaj më parë, në...

Merkato/ Atletiko do të shesë 3 lojtarë për Lautarton e Interit

Interi po ndërton sezonin e ri me Simone Inzaghin, me shpresën dhe qëllimin për të mos hequr dorë nga ndonjë lojtar tjetër i shkëlqyeshëm...