E mërkurë, 1 Prill, 2020
6 C
Tirana

Koronavirusi/Turqia ndalon eksportin e respiratorëve pa leje nga shteti

Lexo edhe ...

Anulohet për herë të parë, një tjetër turne i dorëzohet koronavirusit

Një tjetër kompeticion i është dorëzuar koronavirusit. Bëhet fjalë për turneun e Wimbledon, i cili nuk ishte anuluar asnjëherë që nga Lufta e Dytë...

“Vëllai ka 10 ditë me simptomat e Koronavirusit”,Memushaj:Dëshiroj ta mbyll karrierën në…Vlorë

Italia është duke përjetuar një situatë të tmerrshmë për shkak të Koronavirus, që është përhapur në mënyrë të frikshme, duke shkaktuar me mijëra viktima....

Koronavirusi/ Gjermania zgjat kufizimet e kontakteve

Qeveria gjermane dhe landet federale kanë rënë dakord të zgjasin kufizimet ekzistuese të kontakteve deri më 19 prill. U diskutua gjithashtu edhe për një...

“Koronavirusi ka një mesazh për ju”/ Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një video në Facebook, ku tregohen disa mesazhe “që koronavirusi ka për qytetarët”. “Virusi ka këtë videomesazh për ju. Ndiqeni...

Turqia është një nga vendet e pakta që prodhon masivisht respiratorë, ventilatorë, tuba intubimi apo monitorë të kujdesit intensiv.

Në këto kohë të vështira Turqia shërbente si furnizues, për shumë vende të tjera të cilat janë prekura nga koronavirusi.

Por tashmë qeveria turke ka nxjerrë një dekret të ri, i cili iu kërkon kompanive që ta marrin leje nga shteti nëse dëshirojnë t’i eksportojnë këto pajisje.

Sipas mediave vendase, qëllimi i kësaj mase është plotësimi i kërkesës në tregun e brendshëm, pasi numri i të infektuarve nga Covid-19 në Turqi, po rritet me ritme të shpejta.

Në dy javët e fundit në Turqi kanë humbur jetën 59 persona, ndërsa raportohen më shumë se 2,400 raste infektimi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Anulohet për herë të parë, një tjetër turne i dorëzohet koronavirusit

Një tjetër kompeticion i është dorëzuar koronavirusit. Bëhet fjalë për turneun e Wimbledon, i cili nuk ishte anuluar asnjëherë që nga Lufta e Dytë...

“Vëllai ka 10 ditë me simptomat e Koronavirusit”,Memushaj:Dëshiroj ta mbyll karrierën në…Vlorë

Italia është duke përjetuar një situatë të tmerrshmë për shkak të Koronavirus, që është përhapur në mënyrë të frikshme, duke shkaktuar me mijëra viktima....

Koronavirusi/ Gjermania zgjat kufizimet e kontakteve

Qeveria gjermane dhe landet federale kanë rënë dakord të zgjasin kufizimet ekzistuese të kontakteve deri më 19 prill. U diskutua gjithashtu edhe për një...

“Koronavirusi ka një mesazh për ju”/ Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një video në Facebook, ku tregohen disa mesazhe “që koronavirusi ka për qytetarët”. “Virusi ka këtë videomesazh për ju. Ndiqeni...

Haradinaj: Asnjë kryeministër në botë nuk bën atë që bëri Kurti me LDK-në

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj përgjatë një interviste në “T7”, deklaroi se mënyra se si është sjellë Albin Kurti me partnerin e tij të...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT