E enjte, 5 Gusht, 2021
29.5 C
Tirana

Koronavirusi/Shënohet viktima e parë në Mbretërinë e Bashkuar, dyfishohen rastet

Mediat britanike bëjnë me dije se është shënuar viktima e parë nga koronavirusi në Mbretërinë e Bashkuar.

Pacienti kishte qenë i shtruar më parë në spital, për arsye të tjera shëndetësore.

Por të mërkurën në mbrëmje ai ishte zhvendosur në një spital tjetër, ku edhe është konfirmuar pozitiv me virusin vdekjeprurës.

Brenda 48 orëve, numri i rasteve të infektimit me koronavirus është dyfishuar. Nga 51 të infektuar që u raportua dy ditë më parë, sot numërohen rreth 116 persona të prekur.

Nga këto raste: 105 janë regjistruar në Angli, 3 në Uells, 6 në Skoci dhe 3 në Irlandën Veriore.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Politikanët kërkojnë vaksinimin e fëmijëve

“Pasaporta e vaksinës”, një “teori konspirative” që po bëhet realitet

Një ditë më parë është konfirmuar zyrtarisht se New Yorku do të lejojë vetëm të vaksinuarit në bare, palestra e aktivitete argëtuese. Lajmi është...

Llogari bankare për të pastruar paratë, si e zbuloi FBI-ja 74-vjeçaren

S’janë të paktat rastet kur shtetasit e huaj strehohen në Shqipëri për t’iu shmangur drejtësisë në vendet ku janë rezident. Shtetasja amerikano-kanadeze, Lyda Harris,...

“Për lexim gjatë gushtit”

Nga: Skënder Minxhozi Ka qenë një kohë kur nxënësve ju jepej, gjatë pushimeve verore, një listë me libra për t’i lexuar. Atij brezi që e...

Kursi i këmbimit/Rritje e lehtë e euros, dollarit dhe paundit

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e euros, paundit britanik,  dollarit dhe frangës zvicerane. Më poshtë do të gjeni...

Zhvillimet kryesore në rajon në 24 orët e fundit

Çfarë ka ndodhur në rajon në 24 orët e fundit 1- Profesori i shkencave politike: Forcimi i sovranitetit të Kosovës, garanton integrimin e gjithë rajonit 2-...