E mërkurë, 28 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

Koronavirusi/ Shënohen 8 viktima tjera në Itali, mbi 1 mijë të infektuar

Tetë persona të tjerë kanë humbur jetën orët e fundit në Itali, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës.

Media italiane njoftojnë gjithashtu edhe për një rritje të konsiderueshme të numrit të personave të infektuar. Mësohet se mbi 1100 persona janë infektuar nga koronavirusi tashmë në shtetin fqinj.

Deri më tani numri total i viktimave të shkaktuara nga koronavirusi në Itali është 29. Sipas OBSH, më shumë se 85 mijë raste koronavirusi janë raportuar në 57 shtete të botës dhe numri i viktimave ka shkuar në rreth 3 mijë. Pjesa më e madhe e infektimeve dhe viktimave në Kinë, ku edhe virusi e ka origjinën.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...