E enjte, 17 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

Koronavirusi po bën kërdinë, 33.986 viktima në mbarë botën

Me kalimin e orëve, edhe më të frikshme bëhen shifrat lidhur me bilancet tragjike nga personat që kanë humbur jetën nga koronavirusi.

Numri i të prekurve po ashtu edhe viktimave po njeh rritje në SHBA, Itali dhe Spanjë. Këtë mëngjes, autoritetet kanë konfirmuar se numri i të infektuarëve në mbarë botën i ka kaluar 723 mijë, ndërsa numri i të vdekurve ka shkuar në 33.986.

Në Itali, dje u regjistruan 756 vdekje. Zonat më të prekura janë Lombardia dhe Veneto, por jo vetëm. Numri i viktimave në Itali i ka kaluar 10.700. Pas Italisë është Spanja.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...