E mërkurë, 28 Korrik, 2021
27.5 C
Tirana

Koronavirusi/ Pezullohen takimet e PS, Balla mesazh deputetëve

Bëhet me dije se Partia Socialiste i ka pezulluar të gjitha takimet partiake për shkak të përhapjes së koronavirusit në vend.

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla iu ka dërguar një mesazh të gjithë deputetëve, me anë të cilit i ka njoftuar për pezullimin e takimeve.

Takimet partiake të PS janë pezulluar deri më datë 3 prill.

“Kolegë, në kuadër të masave të domosdoshme për situatën e emergjencës, ju lutem pezulloni të gjitha takimet e partisë deri në datën 3 prill”, thuhet në mesazhin e Ballës.

Kujtojmë se deri më tani, Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar 10 raste infektimi me koronavirus në vend.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Europë: Protesta kundër vaksinimit me detyrim

Raporti OSBE/ODIHR si shoshë për humbjen e opozitës

Nga Alfred Peza Raporti përfundimtar i misionit të vëzhguesve ndërkombëtare të OSBE/ ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri, po përdoret si flakë kashte...

Rama me Zaevin e Vuçiçin në Shkup/ Kurti refuzon ftesën: Nuk ka miratimin tonë

Zyra e qeverisë së Kosovës, ka konfirmuar se Kryeministri Albin Kurti nuk do të jetë nesër i pranishëm në Samitin e Shkupit, ku do...

Gjetja e personave të zhdukur në komunizëm/ VOA: E vështirë pas 30 vitesh

Nga Pëllumb Sulo (VOA) Familjarë të viktimave dhe të zhdukurve në komunizëm për shkak të bindjeve politike u takuan të mërkuren në Shkodër me përfaqësuesin...

Detaje/ Rama, Zaev dhe Vuçiç do të nënshkruajnë marrëveshje ndërshtetërore

Kryeminsitri Edi Rama, ndodhet për një vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut, me ftesë të homologut të tij, Zoran Zaev. Në Shkup, dy krerëve...

Hedh në gjyq ujësjellësin për 70 mijë lekë, shpenzon 300 mijë për gjyqin

Për 70 mijë lekë të vjetra mbifaturim, hedh në gjyq Ujësjellës Kanalizime, Vlorë. Shpenzon mbi 30 mijë lekë të reja për avokat e proces...