E enjte, 5 Gusht, 2021
24.5 C
Tirana

Koronavirusi/ Pezullohen lundrimet detare drejt Italisë së veriut

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjetikës bën me dije se janë anuluar të gjitha lëvizjet me mjetet e transportit detar nga të gjitha portet drejt Italisë së Veriut.

Në një urdhër të firmosur nga ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, thuhet se ndalohen të gjitha lëvizjet me mjetet e transportit detar nga të gjitha portet drejt Italisë së veriut, deri në një urdhër të dytë.

Kujtojmë se pak më parë u njoftua edhe anulimi i të gjitha fluturimeve nga Aeroporti “Nënë Tereza” drejt Italisë së veriut.

Këto masa u morën pas konfirmimit të dy rasteve të para, me koronavirus në vendin tonë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I nxorrën fytit qumështin e dhisë së Karaburunit, kishte shijen e zjarrit

Nga: Lorenc Vangjeli Eqrem bej Vlora ka një përshkrim të jashtëzakonshëm të qelizës njerëzore shqiptare në librin e tij “Kujtime 1885 – 1925”. Evropianoperëndimori fisnik...

Moti bën kthesën e madhe, nesër priten reshje shiu

Nga nesër, gradualisht mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme, të lagështa dhe më të freskëta me origjinë veriperëndimore. Moti...

Sa na kushton një zjarrvënie!

Nga: Dritan Hila Canadair, Viking, Bombardier jane emrat qe njihen avionët e shuarjes së zjarreve. Kushtojnë nga 35-65 milionë dollarë për njësi. Po kaq kushton...

Ekstradohet nga Greqia ish-anëtari i bandës së Cerrikut

Një ish-anëtar i Bandës së Cerrikut është ekstraduar nga Greqia. Nga Zyra Qendrore Interpol Tirana është kryer ekstradimi i shtetasit Bashkim Buzani, 50-vjeç. Ky...