E enjte, 16 Shtator, 2021
32.5 C
Tirana

Koronavirusi/ Pas asaj që po ndodh në Itali, shtohen masat në Rinas

Pas rritjes së numrit të të infektuarve me koronavirus në Itali, strukturat shëndetësore shqiptare kanë shtuar masat në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Rinas.

Raportohet se stafi mjekësor dhe pajisjet mjekësore do të dyfishohen, duke kontrolluar çdo person që udhëton nga ky aeroport.

Stafi do të kontrollojë pasagjerët e fluturimeve nga Kina dhe Italia.

Aktualisht, në aeroportin e Rinasit ndodhet një dhomë izolimi për çdo emergjencë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....