E premte, 10 Prill, 2020
20 C
Tirana

Koronavirusi nuk i ‘burgos’ dot italianët, këndojnë nga ballkonet (VIDEO)

loading...

Miliona italianë janë mbyllur në shtëpi, për shkak të koronavirusit. Për të kaluar këto orë të vështira, qytetarët e Salernos kanë dalë në ballkone, dhe kanë nisur të këndojnë. Kjo si një formë për t’i dhënë zemër njëri-tjetrit.

Vetëizolimi i ka mërzitur italianët, aq sa kanë zgjedhur që të dalin në ballkon dhe të këndojnë. Nuk është aspak e lehtë që të kalosh këto masa drastike, dhe qëndrimin e detyruar nëpër banesa.

Në Itali janë regjistruar 14.955 të infektuar me koronavirus, 2.116 më shumë se dje.

Komisioneri i Mbrojtjes Civile, Angelo Borrelli, gjatë konferencës së përditshme tha se numri i viktimave të regjistruara sot është 250, për një total prej 1266, kurse numri i të shëruarve është rritur në 1439.181 më shumë se dje.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Si dilet nga izolimi duke shpëtuar si njerëzit ashtu edhe ekonominë

Nga: Ian Mulheirn “The Indipendent” Si mund të shpëtojmë nga bllokada e shkaktuar nga koronavirusi? Disa mund të thonë se shtrimi i kësaj pyetje është...

Babai i Rihanna-s infektohet nga koronavirus, ja si e ndihmoi ajo

Babai i Rihanna-s, Ronald Fenty, ka rrefyer se kishte pasur frikë për jetën e tij pasi luftoi me koronavirusin. 66-vjeçari falenderoi vajzën e tij për...

Pse disa vende preken me shumë nga COVID-19? Kërkuesit bëjnë zbulimin e madh

E dini arsyen pse në disa vende vdesin më shumë njerëz nga koronavirusi? Studiuesit belgë e kanë gjetur një shpjegim. Ndonëse e gjithë bota...

Plagosja në Tiranë/ Kush është i kërkuari që pati përplasje me punonjësin e ‘Shqiponjave’

Policia ka përcjellë detajet lidhur me plagosjen sot në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën "Sitki Çiço", në afërsi të një shkolle. Por si...

Shpikja e radhës/ Një pajisje për të hapur derën pa e prekur

Në këtë periudhë pandemie që po jetojmë, mbajtja e higjienës është kushti themelor për të mos u infektuar. Për shumë persona është vënë re...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT