E enjte, 5 Gusht, 2021
21.5 C
Tirana

Koronavirusi/ Ndërron jetë një tjetër deputet në Iran

Koronavirusi i ka marrë jetën një tjetër deputeti në Iran.

Sipas BBC, bëhet fjalë për deputetin Fatemeh Rahbar, 55 vjeç, i cili ishte zgjedhur së fundmi në parlament nga kryeqyteti, Teherani.

Muajin e kaluar, zëvendësministri i Iranit, Iraj Harirchi dhe një deputet tjetër u testuan pozitiv ndaj virusit vdekjeprurës që ka trembur botën. Deputeti më vonë vdiq.

Irani deri më tani ka 124 persona të vdekur dhe 4,747 të prekur me Covid-19.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I nxorrën fytit qumështin e dhisë së Karaburunit, kishte shijen e zjarrit

Nga: Lorenc Vangjeli Eqrem bej Vlora ka një përshkrim të jashtëzakonshëm të qelizës njerëzore shqiptare në librin e tij “Kujtime 1885 – 1925”. Evropianoperëndimori fisnik...

Moti bën kthesën e madhe, nesër priten reshje shiu

Nga nesër, gradualisht mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme, të lagështa dhe më të freskëta me origjinë veriperëndimore. Moti...

Sa na kushton një zjarrvënie!

Nga: Dritan Hila Canadair, Viking, Bombardier jane emrat qe njihen avionët e shuarjes së zjarreve. Kushtojnë nga 35-65 milionë dollarë për njësi. Po kaq kushton...

Ekstradohet nga Greqia ish-anëtari i bandës së Cerrikut

Një ish-anëtar i Bandës së Cerrikut është ekstraduar nga Greqia. Nga Zyra Qendrore Interpol Tirana është kryer ekstradimi i shtetasit Bashkim Buzani, 50-vjeç. Ky...