E mërkurë, 28 Korrik, 2021
27.5 C
Tirana

Koronavirusi “ndan” një çift të fejuarish/ Nuk afrohen dot më shumë se 1 metër

Federica dhe Giovanni janë të fejuar me njëri-tjetrin. Ajo jeton në Casalpusterlengo, një nga komunat e para që është prekur nga koronavirusi dy javë më parë.

Ai jeton jashtë saj. Sot takimi i tyre ishte tepër i trishtë.

Të dy të ndarë një metër larg njëri-tjetrit, nën sytë vigjilentë të karabinierëve në pikën e kontrollit përgjatë rrugës nga Ospedaletto Lodigiano për në Casalpusterlengo.

Ata erdhën këtu me shpresën se kontrollet e portave do të pezulloheshin sot, pasi zona “jashtë kufijve” tani përfshin zona shumë më të mëdha.

Por pavarësisht njoftimeve, asgjë nuk ka ndryshuar dhe ata ende nuk mund të përqafohen me njëri-tjetrin.

Miliona italianë janë duke u ndjerë “të burgosur” dhe duke shpresuar për dritë në fund të tunelit të gjatë dhe të errët të COVID-19, shkruan “iconstyle”.

Numri i të vdekurve ka shkuar në 399 ndërsa shifrat e të infektuarve rriten jashtëzakonisht shumë në intervale të shkurtra kohore. Deri tani janë mbi 7 mijë të prekur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çelsi ofron 175 milion euro, Dortmund merr vendimin për Halandin

Erling Haaland është në qendër të merkatos. Për lojtarin norvegjez interesohen Chelsea dhe Juventus, ndërsa Real Madrid duket se është tërhequr nga gara. Kampionët e...

Raporti OSBE/ODIHR si shoshë për humbjen e opozitës

Nga Alfred Peza Raporti përfundimtar i misionit të vëzhguesve ndërkombëtare të OSBE/ ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri, po përdoret si flakë kashte...

Rama me Zaevin e Vuçiçin në Shkup/ Kurti refuzon ftesën: Nuk ka miratimin tonë

Zyra e qeverisë së Kosovës, ka konfirmuar se Kryeministri Albin Kurti nuk do të jetë nesër i pranishëm në Samitin e Shkupit, ku do...

Gjetja e personave të zhdukur në komunizëm/ VOA: E vështirë pas 30 vitesh

Nga Pëllumb Sulo (VOA) Familjarë të viktimave dhe të zhdukurve në komunizëm për shkak të bindjeve politike u takuan të mërkuren në Shkodër me përfaqësuesin...

Detaje/ Rama, Zaev dhe Vuçiç do të nënshkruajnë marrëveshje ndërshtetërore

Kryeminsitri Edi Rama, ndodhet për një vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut, me ftesë të homologut të tij, Zoran Zaev. Në Shkup, dy krerëve...