E mërkurë, 8 Prill, 2020
4 C
Tirana

Koronavirusi/ Mjeku italian: Pacienti 1 ka qenë i 200-ti ose 300-ti

Lexo edhe ...

Manastirliu tregon sa kite testimi ka aktualisht në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” deklaroi se aktualisht në Shqipëri ka 2 mijë kite testimi. “Mund t’ju them...

“Hëna Rozë”, sonte mbani sytë nga qielli

Sonte bëni mirë të mbani sytë nga qielli pasi do keni mundësinë që të shihni një proces historik të Hënës. Pikërisht mbrëmjen e sotme mund...

Manastirliu: Jemi në ditën e 28 të epidemisë, duhet të tregohemi të kujdesshëm

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në një intervistë televizive theksoi se qytetarët duhet të tregohen shumë të kujdesshëm. Në vijim, Manastirliu u...

Kalon VKM-ja e garancisë sovrane për biznesin e madh, si funksionon huaja

Bizneset e mëdha, që kanë vështirësi të paguajnë punonjësit e tyre, mund të marrin hua pranë bankave, që do të jetë e garantuar nga...

Situata nga koronavirusi në Itali sa vjen edhe përkeqësohet, teksa numri i viktimave vijon të jetë në rritje nga dita në ditë.

Rreth 3 mijë persona kanë humbur jetën në Itali nga ky virus, ndërsa mijëra të tjerë janë infektuar. Sipas mjekut italian, Fabrizio Pregliasco ajo çfarë ka ndikuar në vdekjen e kaq shumë pacientëve ka qenë fakti i mos gjetjes së pacientit të parë.

Ai deklaroi se 38-vjecari nga Codogno, në provincën e Lodit nuk është pacienti 1 siç njihet në Itali që prej nisjes së epidemisë më 21 shkurt

Në një intervistë për “Mattino Cinque”, mjeku virolog tha se i ashtuquajturi pacienti 1 i epidemisë së koronavirusit në Itali, mund të jetë rasti 200 apo 300.

“Ne na ra fati i keq që të kemi valën e dytë të kësaj sëmundjeje. U krijua në ajsberg nën ujë, që nuk e shihte askush, ne e kuptuam shumë vonë epideminë vonë”, thotë mjeku.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Manastirliu tregon sa kite testimi ka aktualisht në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” deklaroi se aktualisht në Shqipëri ka 2 mijë kite testimi. “Mund t’ju them...

“Hëna Rozë”, sonte mbani sytë nga qielli

Sonte bëni mirë të mbani sytë nga qielli pasi do keni mundësinë që të shihni një proces historik të Hënës. Pikërisht mbrëmjen e sotme mund...

Manastirliu: Jemi në ditën e 28 të epidemisë, duhet të tregohemi të kujdesshëm

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në një intervistë televizive theksoi se qytetarët duhet të tregohen shumë të kujdesshëm. Në vijim, Manastirliu u...

Kalon VKM-ja e garancisë sovrane për biznesin e madh, si funksionon huaja

Bizneset e mëdha, që kanë vështirësi të paguajnë punonjësit e tyre, mund të marrin hua pranë bankave, që do të jetë e garantuar nga...

“Me Metën kemi dakordësi”, Rama: Opozita është fatkeqësi kombëtare

Kryeministri Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Përballë” në “RTSH” deklaroi se me Presidentin Ilir Meta ka dakordësi pasi sipas tij, Kreu...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT