E enjte, 17 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

Koronavirusi/ Mbi 2 milion persona të prekur në botë

Sipas të dhënave të bëra publike nga Universiteti Johns Hopkins, numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus në botë ka shkuar në mbi 2 milion.

Deri më tani, mbi 600,000 raste janë konfirmuar në Shtetet e Bashkuara, ndërsa më shumë se 128,000 persona kanë vdekur në nivel global.

Raportohet se numri real i të infektuarve ka mundësi të jetë shumë më i madh, pasi shkalla e testimeve varet nga vendi në vend.

Një milion raste të reja të të infektuarve është thënë të jenë shtuar në më pak se dy javë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...