E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Koronavirusi/ Dhoma e izolimit në Portin e Durrësit është gati (VIDEO)

Në Portin e Durrësit është vënë re një dyndje e madhe e emigrantëve që janë kthyer nga Italia.

Ata janë kthyer prej frikës nga koronavirusi, i cili është përhapur me shpejtësi në vendin fqinj, ku kanë ndërruar jetë 6 persona.

Aktualisht në Portin e Durrësit është gati dhoma e izolimit dhe nëse do të ketë të dyshuar ata do të futen menjëherë aty.

“ReportTV” ka siguruar një video brenda dhomës dhe ajo përmbush kushtet minimale të jetesës për dy javë të cilat janë të mjaftueshme për të kuptuar nëse personi i dyshuar ka apo jo shenja të koronavirusit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....