E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Koronavirusi/ Ambasada e Shqipërisë në Pekin jep njoftimin e rëndësishëm

Pas shpërthimit të virusit vdekjeprurës, ambasada shqiptare ka nxjerrë një njoftim për shqiptarët që studiojnë e punojnë në Kinë. Ambasada fton të gjithë shtetasit shqiptarë që të tregojnë identitetin, adresën dhe aktivitetin me të cilin merren. Sipas ambasadës, kjo masë po merret për ndjekjen e situatave me rrisk të lartë shëndetësor.

Njoftimi i Ambasadës së Shqipërisë në Pekin:

 “Ftohen të gjithë shtetasit shqiptare si dhe bashkëkombësit e trevave shqiptare që studiojnë apo punojnë në Kinë, të njoftojnë pranë ambasadës identitetin, aktivitetin (angazhimin) si dhe vendndodhjen (adresën) dhe telefonin ose chatin. Regjistrimi ne data-bazën tone do te ishte i dobishëm për çdo rast nevoje mbështetje reciproke përfshi dhe ndjekje situatash me risk të lartë shëndetësor si kjo që po kalojmë. Lutem identifikohuni ne e-mailin tone: [email protected]”.

Kina ndodhet në një situatë alarmante, pas përhapjes së një virusi vdekjeprurës ose siç njihet ndryshe koronavirusi i ri. Kjo është një sëmundje që transmetohet nëpërmjet rrugëve respirative, dhe burimi i saj janë kafshët e egra. Aktualisht zona ku është përhapur virusi në Kinë është izoluar totalisht, për të parandaluar transmetimin e saj jashtë territorit.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...