E mërkurë, 28 Korrik, 2021
27.5 C
Tirana

Koronavirusi/ 5 mjekë në Portin e Durrësit

Porti i Durrësit mbetet ura lidhëse kryesore e lëvizjes së pasagjerëve mes Italisë dhe vendit tonë. Autoritetet shëndetësore kane rritur kontrollin, duke e çuar në 5 numrin e mjekëve që operojnë në port nga 2 që ishin më parë.

Ata thonë se ndodhen në gatishmëri për kontrollin e pasagjerëve dhe marinarëve të huaj.

Kalaja thotë se kontrollet kanë qenë konstante që në momentet e para të përhapjes së virusit, dhe janë treguar vigjilentë për çdo rast. Në 48 orët e fundit në Portin e Durrësit kanë hyrë rreth 500 shtetas. Mes tyre, mjekët nuk kanë hasur asnjë rast të dyshuar. /tvklan.al

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Covid/ Mbi 3,600 testime në 24 orët e fundit, numri i rasteve aktive në rritje

NSA: Rindezja e shpeshtë e telefonit mund të pengojë hakerët

Në një kohë kur është përhapur gjerësisht pasiguria dixhitale, rezulton se mënyra më e vjetër dhe më e thjeshtë e riparimit të kompjuterit, fikja...

Britania heq karantinën për të vaksinuarit nga SHBA-ja dhe BE-ja

Udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga Shtetet e Bashkuara dhe pjesa më e madhe e Evropës, do të mund të hyjnë në Britani të Madhe...

Gjermania pro liberalizimit të vizave për shtetasit e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim sekretarin e Shtetit në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Miguel Berger. Presidentja Osmani ka shprehur...

Çelsi ofron 175 milion euro, Dortmund merr vendimin për Halandin

Erling Haaland është në qendër të merkatos. Për lojtarin norvegjez interesohen Chelsea dhe Juventus, ndërsa Real Madrid duket se është tërhequr nga gara. Kampionët e...

Raporti OSBE/ODIHR si shoshë për humbjen e opozitës

Nga Alfred Peza Raporti përfundimtar i misionit të vëzhguesve ndërkombëtare të OSBE/ ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri, po përdoret si flakë kashte...