E martë, 25 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Koronavirusi: Greqia regjistron 1,211 raste të reja dhe 12 viktima

Greqia ka regjistruar 1,211 raste të reja me koronavirus , ndërsa 12 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit.

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik  (EODY) njoftoi sot se numri i përgjithshëm i rasteve është 35,510 nga të cilat 55.2% e të prekurve janë burra.

114 pacientë aktualisht po trajtohen të intubuar, ndërkohë që 284 pacientë janë liruar nga spitali.

Ndërkohë, numri i personave që kanë humbur betejën në total nga ky virus ka shkuar në 615.

Nga dita e nesërme, pritet që kryeministri grek të shpallë masat e reja për përballimin e valës së dytë të koronavirusit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...