E martë, 26 Janar, 2021
5 C
Tirana

Korçë/Grabitet me dhunë pronari i një zyre këmbimi valutor

Mëngjesin e sotëm është grabitur me dhunë, pronari i një zyre këmbimi valutor në Korçë. Dy persona i kanë i zënë pritë një burri, duke e grabitur. Autorët që dyshohet se janë djem në moshë të re, e kanë sulmuar 30 vjeçarin me inicialet E.R., dhe i kanë rrëmbyer një çantë të mbushur me lekë. Ngjarja në fjalë është shënuar sot rreth orës 08:25, në lagjen nr. 18.

Dy shtetas të paidentifikuar, sikurse raportohet nga policia lokale, i kanë vjedhur me dhunë çantën e dorës shtetasit E. R., 30 vjeç, banues në Korçë, brenda së cilës kishte një sasi lekësh dhe më pas janë larguar me shpejtësi.

Grupi hetimor po punon për identifikimin e kapjen e autorëve, si edhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

U gjet i mbytur/ Gruaja e ish-ministrit grek hedh akuzat : Mund të jetë vrarë

Vdekja e ish-ministrit të Rendit në Greqi, Sifis Valyrakis ka ngjallur reagime nga ana e familjes. Bashkëshortja e tij, Minas Papatheodorou – Valyrakis, dyshon...

Ura e Zogut drejt shembjes, fundoset me 30 cm njëra nga këmbët mbajtëse (Video)

Prurja e shumtë e ujit në Lumin Mat ka shkaktuar sërish probleme në Urën e Zogut në Milot. Marrja e inerteve pranë këmbëve te urës,...

Zbulohet klauzola e veçantë te Tirana, ja çfarë ndodh me kontratën e Dedes

Nevil Dede firmosi më 13 nëntor 2020 një kontratë 2-vjeçare me klubin e Tiranës. Pas vetëm 73 ditësh në krye të pankinës bardheblu, trajneri...

Krijoi parti me Murrizin, habit Valteri: Nuk e di ende se me kë do të kandidoj

Halit Valteri është konsideruar si një prej personazheve më të rëndësishëm të partisë së re të krijuar së bashku me deputetët Myslym Murrizi, Alban...

Atentati ndaj Mitros në Vlorë, shoqërohen 8 persona

Policia e Vlorës ka marrë në pyetje 8 persona në lidhje me atentatin e kryer ditën e sotme ndaj 39-vjeçarit, Marjon Mitro. Ata janë...