E hënë, 25 Tetor, 2021
6.5 C
Tirana

Konflikti me Boçin/ Luca: Është rrugaç por edhe grabitës, më mori telefonin

Biznesmeni Gjergj Luca ka reaguar për herë të parë në lidhje me incidentin e sotëm në Labinot të Elbasanit, ku u përfshi në një konflikt fizik me kandidatin e Partisë Demokratike, Luçiano Boçi.

Sipas tij, ishte Boçi ai që e provokoi dhe e shau, në momentin kur po hynte në lokal për të pirë kafe. Madje, biznesmeni u shpreh se i kanë grabitur telefonin dhe nuk ia japin.

Ndër të tjera, biznesmeni nuk i kurseu ofendimet për Boçin, teksa e etiketoi si një rrugaç dhe grabitës. Luca bën thirrje për zbardhjen e kësaj ngjarjeje.

”Tashti unë në punë time duke hyrë në lokal, dhe ky të më provokojë dhe më shau. Ai ishte duke bërë bisedë tek dera dhe unë do hyja në lokal me pi kafe. Më e bukura është se më kanë grabitur telefonin dhe nuk ma japin. Uroj që kjo ngjarje të zbardhet. Boçi jo vetëm që është rrugaç, por edhe grabitës, më mori telefonin edhe kamarieri e ka parë. Unë jam i dhunuar. Në fakt shenjat i kishte Boçi po juve. Unë kam një shenjë që me ta treguar, mbase do të binte telefoni nga dora.’’, tha Luca.

Nga ana tjetër, Boçi gjatë një prononcimi të shkurtë për mediat, u shpreh se Boçi u shpreh se ngjarja ndodhi në një lokal në Labinot, ku Luca pasi e kishte ofenduar, është afruar për ta goditur si dhe e ka kërcënuar me jetë.

Lexo edhe :   VIDEO/Ish-marinsi çarmatos grabitësin me një lëvizje të vetme
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...