E diel, 20 Qershor, 2021
29.5 C
Tirana

Konflikti Armeni-Azerbajxhan, reagon Rama: Ulni armët para se të rritet më tej numri i viktimave

Kryeministri Edi Rama, në cilësinë e kreut të OSBE, ka bërë thirrje për zbutje të konfliktit mes Armenisë dhe Azerbajxhanit.

Rama thotë se palët duhet të vendosin armëpushimin, përpara se numri i viktimave nga ky konflikt të rritet.

“I nxis të gjithë të përfshirët që t’i rikthehen armëpushimit, përpara se numri i viktimave nga ky konflikt të rritet edhe më tepër”, tha Rama.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama flet në France 24 për negociatat, vaksinat, turizmin dhe patronazhistët

“Shqipëria shpreson për hapjen zyrtare të negociatave të pranimit të vendit në Bashkimin Evropian, në fund të qershorit, negociata të cilat janë bllokuar prej...

Euro 2020/ Kombinacionet për çdo kombëtare, si kalojnë katër vendet e 3-ta

Cilat kombëtare janë kualifikuar deri tani, cilat mund t'u bashkohet atyre në raundin e 1/8-ave, rregullat në rast barazimi me pikë dhe çfarë i...

SHBA/ Kamionçina hyn mes turmës gjatë paradës LGBT, bilanc tragjik

Një i vdekur dhe dy të plagosur. Ky ka qenë bilanci i një ngjarjeje që ndodhi dje në mbrëmje në Florida të SHBA-ve, kur...

Vëllezërit që shitën pikturën false dhe zbuluan që pagesa u bë me para false

Historia fillon në 2003-shin, kur vëllezërit Font, nga Girona, Spanjë, blenë pikturën "Portreti i Antonio Maria Esquivel" (Retrato de Antonio María Esquivel), atribuar penelit...

Ozon-Terapia, si aplikohet në trajtimin e hernies diskale

Të ankohesh nga dhimbja e mesit është një nga ankesat më të zakonshme të njeriut. Rreth 80% e Amerikanëve kanë probleme të shpinës të...