E hënë, 18 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Ballkan

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviç njofton se është konfirmuar rasti i pari i infeksionit me koronavirus në Zagreb.

Gjatë një konference për shtyp, kreu i qeverisë kroate bëri me dije se pacienti është shtruar në spital dhe ndodhet në gjendje të mirë për momentin.

“Pacienti është në klinikën e Zagrebit për sëmundje infektive. Është një person më i ri dhe ka simptoma më të buta. Ai është në izolim dhe gjendja e tij është e mirë për momentin”, tha ai.

Ndërkohë, ministri i Shëndetësisë Vili Beros tha se pacienti kishte qëndruar në Milano nga 19 shkurt deri më 21 shkurt. Kroacia bëhet kështu shteti i parë në gadishullin e Ballkanit që konfirmon prekjen nga koronavirusi.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si u përgjysmuan në tetë vjet humbjet në sistemin energjitik shqiptar

Nga: Ilir Beqaj Prodhimi i energjisë elektrike në vite Vihet re që nga viti në vit ka luhatje të ndjeshme të energjisë elektrike të prodhuar në...

“U lodha, nuk dua të më shohë mami”, Semi shpërthen në lot para Donaldit

Semi ka patur një moment të tensionuar, pas izolimit brenda një shtëpie të monitoruar me kamera 24 orë. Shkëputja nga jeta e përditshme, duket...

Aksident i pesëfishtë në Durrës

Një aksident i pesëfishtë, fatmirësisht pa të lënduar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Currilave në Durrës. Një mjet me targa italiane, ka...

Bora Zemani shuan heshtjen për raportin mes Semit dhe Donaldit

Prej startimit të "Big Brother VIP", shumë është aluduar për një pëlqim të mundshëm ndërmjet Donald Veshajt dhe Semi Jaupajt. Mediat rozë kthyen në...

“S’ka vend për panik”, përfaqësuesja e IGJEUM flet pas tërmetit në Lezhë

Mbrëmjen e djeshme, vendi ynë u trondit nga një tërmet 4.5 Rihter me epiqendër në Lezhë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ishte me magnitudë...