E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Konfirmohet largimi i bujshëm nga Inter

Mediat italiane po flasin për një largim të mundshëm të Valentino Lazaro nga skuadra e Inter.

Ky lajm vjen pas zyrtarizimit të lojtarit më të ri të këtij klubi, nigerianin Victor Moses. Lazaro pritet të kalojë në formë huazimi te klubi anglez, Newcastle, me të cilën do të firmosë deri në fund të sezonit.

Inter do të përfitoje 1.5 milion euro për huazimin dhe 23.5 milionë të tjerë, nëse Newcastle vendos ta blejë Lazaron.

Valentino Lazaro u bë pjesë e Inter verën e kaluar, por nuk arriti thuajse për asnjë çast të linte gjurmë në “San Siro”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...