E enjte, 20 Janar, 2022
12.5 C
Tirana

Koncert në natën e ndërrimit të viteve në sheshin “Skënderbej”

Në sheshin “Skënderbej” pritet të organizohet një koncert në natën e ndërrimit të viteve.

Mes tingujve të muzikës, argëtimit dhe dritave, Bashkia e Tiranës organizon koncertin madhështor.

Pjesë e tij do të jenë këngëtarët më në zë si Elhaida Dani, Eneda Tarifa dhe Mariza Ikonomi.

Lajmin e ka bërë të ditur kryebashkiaku Erion Veliaj nëpërmjet një postimi në Instagram dhe fton të gjithë të bëhen pjesë.

“Gati? Siç e kemi bërë traditë tashmë, ndërrimin e viteve e presim te sheshi “Skënderbej”. Një spektakël i paparë fishekzjarresh për të pritur #Tirana100VjetKryeqytet dhe një koncert madhështor na presin më 31 Dhjetor ora 23:00 me @enedatarifa, @ikonomimariza dhe @elhaidadani93. Lajmëro familjarët e miqtë dhe eja”, shkruan Veliaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...