E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Kombëtarja/ Berisha tek Torino, katalanasi Balliu ikën nga ekipi

Portieri i Kombëtares Etrit Berisha ka gjetur një tjetër klub për sezonin e ardhshëm. Berisha u zyrtarizua nga Torino si zëvëndësues i Salvatore Sirigusë që është aktualisht portiere i parë i “Demave”. Berisha vjen nga një sezon me SPAL-in. Etriti ka luajtur më parë me Lacion dhe Atalantën në Serie A.

Ivan Balliu

Ivan Balliu Campeny, katalanasi me gjyshin shqiptar që ka luajtur për kombëtaren shqiptare është një lojtar pa skuadër si shumë të tjerë në këtë periudhë. Balliu u nda me Almerian 3 ditë më parë dhe pritet me interes destinacioni i rradhës. Në Twitter ai falënderoi klubin dhe të gjithë njerëzit që e përbëjnë klubin ku luajti së fundi.

“Sot është momenti t’i them lamtumirë një klubi që gjithmonë do ta mbaj në zemrën time. Faleminderit të gjithë njerëzve që bëjnë Almerian; menaxherët, punëtorët, lojtarët dhe këtë afeksion të MADH. Dhe mbi të gjitha, shumë faleminderit Turki Alalshikh për këtë mundësi të madhe.”

Balliu ka luajtur më parë me Barcelonën e moshave dhe Barcelona B, si dhe me Metz në Francë. Me kombëtaren Balliu ka realizuar 2 ndeshje në krahun e majtë të mbrojtjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I mori jetën gruas/40-vjeçari: Po e përgjoja, kishte një lidhje jashtëmartesore

Shqiptari Florand Shehu i cili masakroi me thikë gruan e tij para disa ditësh në Greqi, ka rrëfyer para autoriteteve se nuk ishte në...

VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situata me zjarret është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Flakët kanë mbërritur edhe në zonat e banuara, duke ndezur sinjalin SOS në Gjirokastër, Dukat,...

Verbëria e rutinës së dorëzimit të përditshëm

Nga: Agim Baçi Shpesh njerëzit tregohen të verbër, ose bëjnë sikur!”, tha shkrimtari portugez Jose Saramango në ceremoninë e marrjes së çmimit “Nobel” në vitin 1998, duke...

Humbi jetën mes flakëve/ Shoku i viktimës: Nuk kishim zjarrfikëse

Detaje të reja të rënda kanë dalë në dritë lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur dje në fshatin “Asim Zeneli” në Gjirokastër, ku mbeti...

E vr*u për pronën/ “I trembem hakmarrjes”, vëllai i vras*sit kërkon mëshirë

Pak ditë më parë, një sherr mes kushërinjve për pronën në Lushnje përfundoi me një të vrarë. Autori i krimit, Kastriot Hasalla pritet të...