E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

Kodi i ri zgjedhor, Basha: Anti-kushtetues, asgjë se shpëton Ramën nga ndëshkimi i shqiptarëve

Kuvendi pritet të votojë sot ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

Për kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha kjo është anti-kushtetuese dhe do të kontestohet.

Sipas tij, nuk ka formulë që e shpëton kryeministrin Edi Rama nga ndëshkimi popullor.

Lulzim Basha: ”Shkatërrimi i institucioneve të Shqipërisë është një nga arsyet pse kjo bandë e ka vjedhur Shqipërinë në këtë mënyrë. Kjo tregon tmerrin dhe frikën e Edi Ramës nga procesi zgjdhor. Nuk ka formulë që do e shpëtojë Edi Ramën nga ndëshkimi popullor. Ai do largohet me një votë plebishitare nga shqiptarët. Do konstestohet çdo hap anti-kushtetues si ky i sotmi, në kundërshtim me standardet e OSBE-ODIHR dhe marrëveshjes së 5 qershorit. Asgjë nuk e shpëton këtë bandë. Njerëzit shumë shpejt do e japin verdiktin e tyre.’’

Kreu i PD, zhvilloi disa takime me bizneset e vogla në kryeqytet, ku prezantoi planin me 5 pika për rimëkëmbjen e ekonomisë.

#LulzimBasha #LIVE – Deklaratë për mediat pas Komunikimit me bizneset në Tiranë për të shpjeguar planin e rimëkëmbjes

#LIVE – Deklaratë për mediat pas Komunikimit me bizneset në Tiranë për të shpjeguar planin e rimëkëmbjes

Publiée par Lulzim Basha sur Lundi 5 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...