E diel, 20 Qershor, 2021
28.5 C
Tirana

KLP nxjerr nga mbledhja prokurorin Staka

Këshilli i Lartë i Prokurorisë me 6 vota Pro vendosi që prokurori Vate Staka të mos marrë pjesë në mbledhje. Staka zëvendëson në këtë detyrë Antoneta Sevdarin, që u shkarkua nga vetting-u.

Argumenti është se duhet pritur nëse do ketë ankimimeve për zgjedhjen e tij. Pas kësaj, KLP ka nisur diskutimet për çështje të rendit të ditës.

Sipas KLP, Staka duhet të presë 5 ditë nga zgjedhje e tij në Asamble nëse do të ketë apo jo ankimim, para se të marrë detyrën e tij të re.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Euro 2020/ Mbyllet grupi A, Italia dhe Uellsi kalojnë, italianët me rekord

Itali-Uells 1-0 Italia barazoi rekordin e vet të të gjitha kohërave me 30 ndeshje si e pamposhtur pas një fitoreje 1-0 kundër Uellsit në Stadiumin...

Profil/ Ngolo Kante, 5 detaje domethënëse mbi “motorrin” e Francës

I vogli Kante Historia e Kantésë është e ngjashme me atë të shumë emigrantëve nga Afrika. Lindur në periferi të Parisit, nga një familje shumë...

Infektimet/ Shqipëria me vetëm dy raste të reja në 24 orët e fundit, 0 vdekje

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos...

Formula 1/ “Holandezi fluturues’ mund Hamiltonin në xhiron e parafundit

Max Verstappen rriti diferencën e pikëve nga vendi i dytë në kampionat pasi parakaloi pikërisht atë, të dytin, Lewis Hamilton në një duel tjetër...

E gjithë bota ka nevojë për mbrojtje

Si mund të bëhen të disponueshme më shumë vaksina Covid-19?. Mjetet e rritjes së prodhimit janë më të rëndësishme se pronësia intelektuale, shkruan The...