E premte, 10 Prill, 2020
20 C
Tirana

KLP miraton katër kandidatë për dy vende në Prokurorinë e Posaçme

loading...

Këshilli i Lartë i Prokurorisë miratoi kandidatët për dy vende në Prokurorinë e Posaçme. Këshilli ka 4 pretendentë, Dritan Prençin, Vladimir Marën, Sotir Kllapin dhe Dorina Bejkon.

KLP do ta vazhdojë punën me vlerësimin e tyre, deri në pikëzim, duke përzgjedhur dy anëtarët të tjerë që do jenë pjesë e SPAK.

Prokurorët Prençi e Mara janë aktualisht të komanduar në Prokurorinë e Posaçme me një afat 1-vjeçar.

Ndërkohë kandidati Sotir Kllapi është drejtues i Prokurorisë së Pogradecit, dhe ka kaluar Vettingun me vendim të formës së prerë.

Prokurorja Dorina Bejko, e ushtron detyrën në Prokurorinë e Pogradecit, dhe ka shprehur edhe më herët interes për të qenë pjesë e SPAK.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

“Me pak durim do dalim me kokën lart”, Rama: Nga nesër në orën 13:00 do mbylleni në shtëpi

Nga nesër në orën 13:00 e deri të hënën në orën 05:00, gjithçka do të jetë e mbyllur në vendin tonë. Kjo fashë orari...

Princi Charles dhe Camilla festojnë përvjetorin e martesës në karantinë

Dje, 9 Prill 2020, Princi Charles dhe Camilla kanë festuar përvjetorin e pesëmbëdhjetë të martesës. Të dy u ribashkuan pas shërimit të Charles nga koronavirusi. Ne...

Si dilet nga izolimi duke shpëtuar si njerëzit ashtu edhe ekonominë

Nga: Ian Mulheirn “The Indipendent” Si mund të shpëtojmë nga bllokada e shkaktuar nga koronavirusi? Disa mund të thonë se shtrimi i kësaj pyetje është...

Babai i Rihanna-s infektohet nga koronavirus, ja si e ndihmoi ajo

Babai i Rihanna-s, Ronald Fenty, ka rrefyer se kishte pasur frikë për jetën e tij pasi luftoi me koronavirusin. 66-vjeçari falenderoi vajzën e tij për...

Pse disa vende preken me shumë nga COVID-19? Kërkuesit bëjnë zbulimin e madh

E dini arsyen pse në disa vende vdesin më shumë njerëz nga koronavirusi? Studiuesit belgë e kanë gjetur një shpjegim. Ndonëse e gjithë bota...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT