E enjte, 20 Janar, 2022
-1.5 C
Tirana

Klodian Çalamani ka bashkëpunuar me një grua? Ja çfarë thotë 38-vjeçari

Vrasja e 8-vjeçarit Mateo Vasiu në Fier, duket se po merr një tjetër rrjedhë. Familjarët e të ndjerit kanë hije dyshimi se vrasja nuk është kryer vetëm nga ana e Klodian Çalamanit. Ata pretendojnë se vrasja makabre është kryer në bashkëpunim me një grua.

Nëna e djalit dhe dy të afërme të familjes, kanë dëshmuar ditën e djeshme në polici, se kanë dyshime për përfshirjen e një gruaje në ngjarjen e rëndë. Sipas të dhënave të siguruara, një gjë të tillë e ka mohuar vetë Çalamani, i cili ka pranuar me gjakftohtësi se e ka kryer ai krimin, dhe se mban përgjegjësi të plotë mbi këtë gjë.

Familjarët e 8-vjeçarit Mateo Vasiu po meren me mbledhjen e firmave të qytetarëve, që vrasësi Klodian Çalamani të dënohet me varje. Ata hartuan peticionin pas dhënies së masës së sigurisë “arrest në burg” nga Gjykata e Fierit për 38-vjeçarin Çalamani.

Klodian Çalamani vrau dhe groposi 8-vjeçarin Mateo Vasiu në fshatin Grecalli të Fierit, më 16 nëntor.

Mateo Vasiu 8 vjeç, u godit me lopatë paraditen e 16 nëntorit në fshatin Grecalli të Fierit nga 38-vjeçari Klodian Çalamani, i cili më pas e groposi në oborrin e shtëpisë së vetë. Dy familjet janë komshi me njëri-tjetrin. Arsyet e krimit të rëndë nuk dihen ende.

Sipas deklaratës së familjarëve, Klodian Çalamani e kishte dërguar 8-vjeçarin Mateo që t’i dërgonte bukë, dhe i kishte dhënë biçikletën. Kur u kthye, e goditi për vdekje me sende të forta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...