Aktualitet

KLGJ merr masa ndaj tërmeteve. Pezullohen gjykatat në zonat e prekura


               Publikuar në : 14:42 - 02/12/19 M P

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka pezulluar punën në qarqet e prekura nga tërmeti.

Sot me anë të një njoftimi për mediat është bërë e ditur se KLGJ ka kërkuar që të kontrollohen ambientet e gjykatave, nëse janë të dëmtuara ose nëse përbëjnë rrezik për në vazhdimësi.

‘Ndërtim pa leje dhe shpërdorim detyre’. Prokuroria e Durrësit nis hetimet

Nga vendim i KLGJ-së është prekur gjykata e Tiranës, Durrësit dhe Lezhës. Vetëm pasi të konfirmohet që gjykatat janë jashtë çdo rreziku do të rifillojë puna.

Më herët sot u njoftua që Prokurori e Durrësit ka filluar hetimin mbi banesat e shembura të cilat nuk plotësonin kriteret teknike.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT