E martë, 30 Nëntor, 2021
8.5 C
Tirana

Klevis Balliu ndyen gojën ndaj Ramës: Zhdukeni këtë gomar, do bëjmë vetëgjyqësi

Ish-deputeti demokrat Klevis Balliu, ka apeluar nga protesta e banorëve të Astirit për largimin e Ramës nga qeverisja. Ai nuk e ka lënë me kaq, por ka paralajmëruar se nëse nuk do të ketë drejtësi, do të bëjnë vetëgjyqësi. Me tone të ashpra, Klevis Balliu tha se do protestojnë për protestuesit e ndaluar, dhe se populli po vuan gjithmonë pasojat e kësaj qeverie.

“Ju e keni problemin me protestën, sepse nuk e dini se protesta është një vlerë në demokraci. Shtatë protestuesit e ndaluar do të na kenë gjithmonë afër, ndaj tyre nuk ka asnjë provë.

Ju bëj thirrje çdo institucioni të shtetit, që të tërheqë këtë gomarin që qeveris sot.

Por ai duhet të dijë një gjë, se kur bie drejtësia, bëhet vetëgjyqësia”, ka thënë ndër të tjera Klevis Balliu nga Astiri.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...