E shtunë, 24 Tetor, 2020
20 C
Tirana

“Kjo gjë po flitet mes socialistëve”, analisti zbulon se çfarë do të bëjë Rama nesër

Më të lexuarat

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

Foto/ Lefter Koka me Fatos Nanon, ndryshim drastik i ish-kryeministrit

Deputeti Lefter Koka ka publikuar në rrjetin social, Facebook një foto krahë për krahë me ish-kryeministrin socialist Fatos Nano. Në mbishkrimin e fotos, Koka shprehet...

Ku ndryshojnë Trump dhe Bajden mbi politikën e jashtme amerikane

Nga David Tafuri “The Hill” Menaxheri i fushatës së Trump e ka nxitur Komisionin për Debatet Presidenciale të “ri-mendojë dhe ri-publikojë një sërë temash…me theksin...

Produksioni i ‘Përputhen’ e përjashton nga emisioni, reagon Shqipja (FOTO)

Produksioni i emisionit “Përputhen” në Top Channel, dje vendosi të përjashtonte konkurrenten Shqipe Hysenaj nga programacioni, për një afat kohor të papërcaktuar. Në nisje të...

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

Vritet ish-sportisti, babë e bir e ekzekutojnë në mes të restorantit

Një atentat i mori jetën ish-sportistit të arteve marciale të përziera (MMA) Shamil Abdulmuslimov në qytetin e Kasaviurtit në Dagestan. Kamerat regjistruan të gjithë ngjarjen...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

“Mos më prekni me dorë, jam i sëmurë”, zbardhet incidenti i Ndocajt me policinë

Ish-deputeti Eduart Ndocaj është shoqëruar sot në komisariat, pas incidentit në përurimin e shtëpisë së Gjergj Fishtës. Forcat e policisë kanë shoqëruar ish-deputetin, i...

Ndërsa opozita do mbajë protestën e gjashtë kombëtare kundër qeverisë më 25 maj, analisti Lorenc Vangjeli ka zbuluar detaje të reja nga përgatitja e forcave të Policisë së Shtetit. Ai tha mbrëmë në “Opinion” se socialistët po diskutojnë që përballë protestuesve të vendosin vetëm 4 apo 5 policë.

Po sipas tij, ende nuk dihet se për çfarë arsye mund të tentohet kjo taktikë. “Ka një informacion, që në datën 25 maj në vend të 1500 policëve do vënë nja 4-5 përballë demonstruesve. Ju i dilni për zot demonstruesve të mos kalojnë gardhin?, i’u drejtua ai ish-kryeministrit Berisha.

Kjo deklaratë i parapriu letrës së tretë publike të kryeministrit Rama drejtuar kryedemokratit Basha, duke apeluar për dialog.

Lexo edhe :   Nuk ka paqe nën ullinjtë e opozitës

Pak ditë më parë, kryedemokrati Basha i’u përgjigj ftesës së kryeministrit Edi Rama dhe thirrjeve të ndërkombëtarëve, për dialog politik. Nga bashkëbisedimi me gazetarët, Basha u shpreh se çelësi që zgjidh krizën politike është largimi i kryeministrit Edi Rama. Po kështu, ai tha se mirëpret angazhimin e ndërkombëtarëve, për t’i dhënë zgjidhje situatës që po kalon vendi.

Nga ana tjetër, faktori ndërkombëtar është shprehur se protesta është një e drejtë legjitime e qytetarëve, teksa vëren se ka ardhur koha që partitë politike t’i rikthehen dialogut.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Irani u dërgon emaile kërcënuese votuesve amerikanë

Sipas FBI-së dhe zyrtarëve të agjencive të zbulimit, votuesit në Florida morën disa herë gjatë ditës së martë emaile në dukje nga organizata “Proud...

Krisje në koalicion? Hoti-Haradinaj përplasen për Task-Forcën anti-korrupsion

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, që është partneri kryesor i kryeministrit Avdullah Hoti, ka dalur kundër vendimit të Qeverisë së...

Sërish shifra të larta nga Covid, në vend: 4 viktima, spitalet të tejmbushur

Covid-19, duket se ka dalë jashtë kontrollit në vendin tonë. Për të katërtën ditë rradhazi, janë regjistruar mbi 300 raste me koronavirus. Gjatë 24 orëve të...

Dy të vdekur dhe 166 raste me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se të shtunën janë shënuar dy viktima dhe 166 raste të reja me koronavirus. Brenda 24...

Organizata e Kombeve të Bashkuara në 75 vjetorin e krijimit të saj

Nga: Xhezair Zaganjori 24 tetori është dita e OKB-së. Në këtë ditë të shënuar, 75 vjet më parë hyri në fuqi Karta e kësaj organizate...