E mërkurë, 23 Shtator, 2020
22 C
Tirana

Kjo është shenja më me fat e horoskopit për sot

Më të lexuarat

I riu rrahu dhe goditi disa herë me thikë të moshuarin/ Gazetari: Kreu i Policisë në Kavajë të japë dorëheqjen

Gazetari i njohur, Mentor Kikia, ka reaguar ashpër pas publikimit të rastit në Kavajë, ku një i ri rreh një të moshuar në lokal...

Aleksandër Solonik, kush ishte killeri më famëkeq i mafies ruse

Aleksandër Solonik lindi në Rusi, por ishte me origjinë nga Greqia e Veriut. Për këtë arsye njihej edhe si ‘Sasha Maqedonasi’. Që fëmijë tregoi...

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

Izolimi nuk dha rezultat, Izraeli po përballet me një situatë të papritur

Pavarësisht masave shtrënguese dhe rikthimit të izolimit, Izraeli vijon të shënojë një numër shumë të madh rastesh të reja me koronavirus. Rezultatet kanë qenë të...

Rriten tensionet, Turqia bën lëvizjen e papritur 24 orë para samitit të BE

Turqia ka bërë një lëvizje të papritur vetëm 24 orë para Samitit të Bashkimit Evropian, për të shqyrtuar çështjen e përplasjes me Greqinë në...

“Ju tregoj kapterin e kampit të Tepelenës, që ndiqte vajzat e nuset e reja dhe i fuste tek magazina”/Dëshmia e të arratisurit në ’66-ën

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie. al publikon disa nga historitë e panjohura të ndodhura në Kampin e Tepelenës, ku pas vitit 1947, regjimi komunist i Enver...

Arrestoi Nehat Kullën dhe Tan Kateshin, policia shoqëron kolonel Edmond Kosenin

Policia e Peqinit ka ndaluar ish-drejtorin e Policisë së Elbasanit, kolonel Edmond Kosenin. Pasi është shoqëruar në ambientet e komisariatit ai është lënë i lirë. Kush...

Ndahet nga jeta Faik Perkoxha, personi që tërhoqi qenin zvarrë pak ditë më parë

Është ndarë nga jeta ditën e sotme për shkak të infarktit në zemër 50-vjeçari, i cili pak ditë më parë u arrestua për keqtrajtimin...

Londër/ Arrestohen tre shqiptarë, kishin disa shtëpi hashashi

Policia britanike ka arrestuar tre shqiptarë. Ata merreshin me kultivimin e hashashit dhe janë kapur duke kultivuar bimën narkotike në disa shtëpi. Personat e...

Kush ishte gjyshi i Ava Max, aktori shqiptar që u nda nga jeta sot

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Ava Max, ndau sot me ndjekësit e saj lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të gjyshit të...

DASHI

Dita do të jetë pasive dhe nuk do të sjellë ndryshime. Përmirësoni situatën në shtëpi dhe bëni blerje të vogla. Frenoni dëshirat tuaja, pasi familja nuk do t’ju kuptojë.

DEMI

Gatishmëria dhe dhembshuria juaj do të duhet të shfaqet me të gjithë njerëzit që ju rrethojnë. Këshillohet që të bëni kujdes të madh, madje përfshihuni në meditim dhe lutje.

BINJAKËT

Lodhja dhe acarimi do t’ju shoqërojnë. Është e pamundur që të largoni emocionet negative. Në familje mund të ketë probleme me fëmijët adoleshentë.

GAFORRJA

Dita do të jetë aktive dhe do t’ju mbajë të zhytur në punë. Kushti kryesor i suksesit është profesionalizmi. Shëndeti nuk do të jetë mirë. Financat duken të stabilizuara.

LUANI

Ngjarjet e ditës dhe bisedat me njerëzit që ju rrethojnë do të sjellin rehati. Nëse ofroni dashuri, do të ndiheni në majë të botës. Mos lini pas dore problemet dytësore.

PESHORJA

Lidhja me eprorët do të jetë e përmirësuar. Por mos e mbivlerësoni forcën dhe aftësinë e tyre. Mund të keni përmirësime shëndetësore duke ndjekur një terapi intensive.

Lexo edhe :   Horoskopi, 23 shtator 2020

AKREPI

Dita është e favorshme për dashurinë dhe martesën. Do të ketë përmirësime në marrëdhënie me të afërmit, miqtë dhe kolegët. Marrëdhëniet në çift do të zbuten.

SHIGJETARI

Tensioni, dita aktive dhe negociatat miqësore do të kenë nevojë për këshillat e duhura ligjore. Në trajtimin e problemeve të ditës, veproni me intuitë dhe pavarësi.

BRICJAPI

Dita do të jetë e shoqëruar me ndryshime në jetën personale. Shumë prej jush do të ndihen të pakënaqur. Nuk përjashtohet mundësia që të takoni fatin tuaj.

UJORI

Këshillohet që të fuqizoni nismat e reja të biznesit. Rezistoni ndaj emocioneve të fshehura, pasi ato mund të shkaktojnë efekte të padëshiruara.

Lexo edhe :   Shëndeti, dashuria, puna dhe financat/ Horoskopi, 21 shtator 2020

PESHQIT

Dita do të jetë e mbarë dhe e mbushur me gjallëri. Ajo do të sjellë shpresë, vetëbesim dhe një pikëpamje optimiste për të ardhmen. Ngjarjet e ditës, programojini.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Alarm për bombë në kullën Eiffel (VIDEO)

Një telefonatë anonime ku jepte sinjalin për vendosjen e një bombe në kullën Eiffel, ka alarmuar policinë dhe jo vetëm. Policia mori informacione për një...

“Ben Çami” i arrestuar për lëndë narkotike/ OFL godet mikun e Emiljano Shullazit

OFL i ka dërguar letër për deklarimin e pasurisë një tjetër personi të skeduar. Bëhet fjalë për shtetasin Lutfi Enver Shabani me banim në...

“Do i marrim prapë nëse na duhen”, Shqipëria merr borxh 30 respiratorë nga Danimarka

Shqipëria po përballet me një situatë të vështirë, si pasojë e COVID-19. Të infektuarit janë në shifra të larta. Për fat të keq, e...

“Erë paqeje”, Greqia dhe Turqia gati për bisedime

Pas tensioneve që kanë muaj që po zgjasin mes Greqisë dhe Turqisë për kërkimet nën ujore, në atë që konsiderohet prej dy vendeve si...

Izolimi nuk dha rezultat, Izraeli po përballet me një situatë të papritur

Pavarësisht masave shtrënguese dhe rikthimit të izolimit, Izraeli vijon të shënojë një numër shumë të madh rastesh të reja me koronavirus. Rezultatet kanë qenë të...