E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Kishin kthyer shtëpinë në laborator heroine, si u kapën dy shqiptarët në Firence

Policia italiane ka arrestuar dy shqiptarë mbrëmë në zonën e Firences. Në pranga kanë rënë një 25-vjeçar dhe një 33-vjeçar, të cilët u ndaluan pas një aksioni kundër lëndëve narkotike. Pas ndalimit, karabinierët konstatuan se shqiptarët mbanin një sasi droge prej 8 kg heroinë, vlera e së cilës llogaritet në 400 mijë euro.

Dyshimet e policisë janë shtuar pas veprimit të shqiptarit 25-vjeçar, i cili po drejtonte makinën tip ‘Fiat Punto’. Pas kontrollit, karabinierët gjetën të fshehur sasinë e drogës në një pjesë të makinës, e më pas kontrolli vijoi edhe në shtëpinë e 33-vjeçarit shqiptar, ku u gjet se e kishte kthyer në një laborator herione.

Pas heroinës, u sekuestruan edhe pajisjet të cilat shërbenin për ndarjen e sasisë në doza të vogla.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama: S’ka më ‘e lagu nuk e lagu’ me opozitën, s’kemi kohë

Në mbledhjen e parë të qeverisë, kryeministri Rama u ndal tek opozita. Ai premtoi se gjatë 4 viteve do duhet të behen shumë gjëra,...

“Të kërkojë falje ose të largohet”, Rama paralajmëron ashpër ministrat

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur mesditën e sotme kabinetin e ri qeveritar në mbledhjen e parë, ku do të miratohen disa vendime. Rama i...

Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Pas betimit te presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar vendosën të ecnin në këmbë përgjatë Bulevardit Dëshmorët...

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...