E martë, 26 Maj, 2020
17 C
Tirana

“Kisha kollë të thatë dhe nxirrja gjak”/ ‘Pacienti zero’ në Francë tregon simptomat

Më të lexuarat

Budina paralajmëron surpriza për nesër: Dy dosje të reja në SPAK

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u zhvendos pasditen e sotme në Kukës, ku po mbledh firmat për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Ata kanë...

Si do bëhet hapja e transportit publik? Përgjigjet Rama

Kryeministri Edi Rama bëri me dije se hapja e transportit publik do të bëhet “pjesë-pjesë”. Kreu i Qeverisë sqaroi qytetarët se deri në fund të...

Presidenti austriak thyen masat kufizuese, kapet ‘mat’ nga policia në restorant

Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen është kapur nga policia bashkë me gruan e tij, Doris Schmidauer, në një restorant në Vjenë teksa...

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD-së në Mirditë/ Basha: Drejtues i shkëlqyer vendor

Kreu i PD-së, Lulzim Basha bën me dije se është ndarë nga jeta ish-kryetari i Partisë Demokratike në Mirditë, Preng Toma. Përmes një postimi në...

Letra / Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i kujton kontratën Bashës

Në adresë të kryedemokratit Basha, Aleanca për Mbrotjen e Teatrit i ka dërguar sot një letër publike, ku i kujton marrëveshjen që ka nënshkruar...

Njihuni me 7 “ekspertët” që firmosën për prishjen e Teatrit Kombëtar

Dy vite më parë kur bashkia e qeveria sapo kishin nisur procedurat për prishjen e Teatrit Kombëtar, Ministria e Kulturës, që asokohej drejtohej nga...

DETAJET/ Grabitja e milionëve në makinën e biznesmenit, autorët përdorën bllokues valësh

Tashmë është zbardhur e gjithë dinamika e plotë e grabitjes së një shume të majme pak ditë më parë, ndaj një biznesmeni në Tiranë....

Pronarja e biznesit: I hoqa bllokun Ramës në rrjetin social, doja të shihja a do e hapja dyqanin

Kryedemokrati Basha vijon të takojë bizneset, ndërsa shpesh është shprehur se po përjetojnë një tjetër krizë nga COVID-19. Sot ai është takuar me disa...

Ambulanca del nga rruga, ndërron jetë pacienti që po transportohej drejt Tiranës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur së fundmi në fshatin Krutje, Fier. Policia bën me dije se një ambulancë që po transportonte një pacient drejt...

“Ky investim do të punësojë një numër të konsiderueshëm njerëzish”, Rama publikon videon

Kryeministri Edi Rama bën me dije se po përfundon fabrika e re agropërpunuese e përgatitjes së esencës së frutave dhe prodhimin prej tyre të...

Një 43-vjeçar francez dyshohet se është “pacienti zero” i prekur nga koronavirusi në Francë, që në dhjetor të 2019.

Zyrtarisht, Franca e ka shpallur rastin e parë me COVID-19 më 24 janar, por “pacienti zero” dyshohet të jetë identifikuar një muaj më para kësaj date.

Pas analizave të kryera, Amirouche Hammar rezultoi se kishte qenë i prekur nga koronavirusi shumë më herët, që prej 27 dhjetorit.

Në një intervistë për “Quarto Grado”, Hammar tregon se simptomat e tij të koronavirusit i janë shfaqur që më 20 dhjetor të vitit 2019.

“Gjithçka filloi më 20 dhjetor, kisha një kollë të thatë, temperaturë dhe dhimbje në gjoks. Më pas shkova në spital në mëngjes dhe në mbrëmje kisha kollë të thatë sërish dhe nxirrja gjak.

Kam qenë në reaminacion për tre net. 20 ditë më parë mësova se ajo që unë kisha pasur ishte koronavirusi. Në atë periudhë kur isha infektuar unë nuk flitej për koronavisurin në Francë vetëm në Wuhan në Kinë.

Lexo edhe :   Studimi/ Ja burimi i 80 për qind të të infektuarve me COVID-19

Unë nuk kam bërë asnjë udhëtim në Kinë apo në Azi. Por bashkëshortja ime para meje kishte pasur temperaturë dhe kollë por ajo nuk shkoi asnjëherë në spital. Ajo punon në një supermarket ku ka punonjës aziatik”, tha ai.

Franca është një nga vendet më të prekura nga koronavirusi në botë, duke shënuar mbi 178 mijë raste infektimi dhe 27,529 viktima.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OFL zbarkon në Shkodër, kush janë dy ‘të fortët’ që duhet të deklarojnë pasurinë

Operacioni Forca e Ligjit (OFL) i ka dërguar një formularin për deklarimin e pasurisë dy shtetasve që janë në hetim nga policia. Mësohet se bëhet...

Transportonin klandestinë përkundrejt parave, arrestohen 2 persona në Korçë

Dy persona janë arrestuar sot nga Policia e Korçës, pasi kanë tentuar të kalojnë emigrantë të paligjshëm në kufi kundrejt pagesave. Në pranga kanë rënë...

Tryeza e Reforma Zgjedhore/ Ja 3 propozimet e opozitës

Opozita ka prezantuar 3 propozime në tryezën e reformës zgjedhore, që sipas tyre do të largojnë partitë nga korrupsioni politik. Më konkretisht: 1. Financimi i partive Opozita...

Rritet ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend, bilanci për 24 orët e fundit

Situata nga koronavirusi në vend duket të jetë përkeqësuar ndjeshëm në 24 orët e fundit. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve janë konfirmuar 25...

Shënohet një tjetër viktimë nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se një tjetër person ka humbur jetën nga koronavirusi mëngjesin e sotëm. Sipas njoftimit, bëhet fjalë për një 69-vjeçar...
WhatsApp KONTAKTO TT